Главная » Статьи » Моя Богдановка

КІРОВОГРАДЩИНА ТУРИСТИЧНА

Туристична галузь набуває дедалі більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери області. Пріоритетний напрямок розвитку в’їзного та внутрішнього туризму є важливим чинником підвищення рівня життя в області, утворення додаткових робочих місць та підвищення її авторитету на рівні держави.

Нині Кіровоградщина має один з найвагоміших в Україні історико-культурний потенціал. На державному обліку в області перебуває 5940 пам’яток, з них 2656 – пам’ятки археології, зокрема, трипільські поселення в Новоархангельському та Гайворонському районах, царські кургани в Знам’янському та Новоукраїнському районах, головне святилище скіфів - Ексампей в Новоукраїнському районі; 2362 – пам’ятки історії; 29 – пам’ятки монументального мистецтва; 893 – пам’ятки архітектури та містобудування зокрема, фортеця святої Єлисавети у м. Кіровограді, Свято-Хрестовоздвиженська церква-усипальниця у с. Розумівка Олександрівського району.
Важливим фактором розвитку туризму області є рекреаційна сфера. На Кіровоградщині вона представлена ландшафтними заказниками "Чорноліський" (Знам’янський район) та "Монастирище" (с. Завтурове, Устинівський район), урочищем "Каскади" (с. Злинка, Маловисківський район), ландшафтним заказником "Велика і Мала Скелі" (с. Протопопівка, Олександрійський район).
В області зосереджено 181 територію та об’єкти природно-заповідного фонду на загальній площі 28901,09 га.
Значна увага приділяється розвитку екскурсійної діяльності. Основу для відвідування складають музейні заклади області, мережа яких налічує 29 музеїв-юридичних осіб та 118 музеїв, що працюють на громадських засадах.
Найпопулярнішими об’єктами показу серед екскурсантів є Кіровоградські обласні краєзнавчий та художній музеї, заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія” (с.Миколаївка, Кіровоградського району), Онуфріївський дендропарк (смт Онуфріївка), ландшафтний дендропарк "Веселі Боковеньки” (с.Іванівка, Долинського району), історико-архітектурний заповідник "Родина Раєвських" (с.Розумівка, Олександрівського району), Хресто-Воздвиженський храм (с.Іскрівка, Петрівського району), цілющі джерела в Гайворонському та Петрівському районах, єдиний в Україні язичницький храм Богу Сонця (с.Олександрівка, Олександрійського району).
Серед 150 існуючих туристичних маршрутів найбільш рентабельною складовою турпродукту є обласні туристичні маршрути "Земля корифеїв”, "Раєвські- династія героїв”, "Коровай дружби”, "Золотими стежками Ексампею”, "Природа Кіровоградщини”, "До витоків духовності”.
Враховуючи міжнародний досвід та наявний туристичний потенціал області, одним із основних напрямків розвитку туристичної діяльності протягом останніх років є орієнтації туристичного сектора на розвиток сільського зеленого туризму. Сьогодні відкрито 50 "зелених” садиб у 14 районах та містах області (Бобринецькому, Вільшанському, Знам’янському, Олександрійському, Олександрівському, Онуфріївському, Кіровоградському, Компаніївському, Новгородківському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Новоархангельському, Ульяновському районах та місті Олександрії), де відпочиваючим надаються кімнати, окремі будинки, місця для розбивки наметів та інші послуги, пов’язані з перебуванням та відпочинком у садибах.
Розвиток туризму значною мірою визначається станом готельного господарства, закладами оздоровлення та відпочинку. Готельне господарство та туристично-оздоровчий комплекс Кіровоградщини представлений 36 готелями та комплексами, 45 базами відпочинку, 12 оздоровчими закладами.
Загалом Кіровоградщина має значний туристичний потенціал, конкурентоспроможність якого на ринку туристичних послуг залежить від створення відповідної туристичної інфраструктури.

Источник: http://kr-admin.gov.ua/
Категория: Моя Богдановка | Добавил: NOD32 (15 Окт 2011)
Просмотров: 2980 | Теги: царські кургани | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории фото
Форма входа
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 87
В Богдановке
 
Облоко тегов
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0