Згідно зі схемою фізико-географічного районування України територія Богданівки знаходиться на межі лісостепової і степової зон в південній частині придніпровської височини та правобережжі Дніпра.
Географічні координати села: 48 градусів 45` північної широти, 32 градусів 30` східної довготи. Висота над рівнем моря – 220м.
Із півдня, заходу і сходу Богданівку оточує чорноземний степ, а з півночі – Чорний ліс, відомий своєю неповторною красою, багатою рослинністю і історією.
На території нашого села, оповитого красою Чорного лісу, в районі колишньої залізничної, а нині комунальної водокачки бере свій початок річка Чорноліска, яка на даний час майже пересохла. Невеличкий струмочок від цієї річки протікає у її верхів`ї по Вовчому яру і має протяжність до 600м.
На західній околиці села в районі урочища Сичеве брала свій початок річка Богданка, що впадала в річку Інгулець в с.Цибулеве. На даний час у верхів`ї вона пересохла, і струмок, який витікає з підгірної криниці у Сичевому, за межі лісу не виходить.
На південь від села бере свій початок притока Інгула річка Аджамка, а на заході, в околицях с.Кучерівки, починається річка Інгулець.
Через село проходить розгалуження залізничних магістралей Укрзалізниці за напрямками Одеси, Києва, Харкова та Херсона.
У північно-східній частині села на вулиці Вокзальній розташована залізнична станція Чорноліська (до 2 вересня 1980року – ст.Хирівка).
Безпосередньо через Богданівку проходить автодорога місцевого значення Знам`янка-Топило-Трепівка-Кіровоград, на відстані 5км від села зі сторони с.Водяне – автодорога державного значення Київ-Луганськ-Ізварене та на відстані 7км зі сторони с.Знам`янка – автодорога Львів-Донецьк.
Загальна площа території, яку займає Богданівська сільська рада, становить 9843,1га.
Станом на 01.01.2009 року загальна кількість населення, яке проживає на території сільської ради, становить 4218 чол. Із них, проживають у Богданівці 4136 чол., у Кучерівці – 82 чол.
Важливою особливістю розвитку Богданівки упродовж усієї її історії була багатогалузевість місцевої економіки.
На сьогоднішній день виробнича сфера Богданівки представлена такими найбільшими суб’єктами господарської діяльності, як ТОВ "Знам’янська агропромислова компанія”, ДП "Чорноліський держлісгосп”, військова частина А1201, станція Чорноліська та інші територіальні підрозділи залізничних підприємств, Богданівське державне комунальне підприємство „Сількомунгосп”, ВАТ "Агрохімцентр”, фермерські господарства Федорченка О.В., Шуліки С.А., Хоменка І.А.
Розвиток виробництва на селі обумовлює в певній мірі і розвиток соціальної сфери. На даний час у Богданівці успішно працюють і надають послуги сільському населенню загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№1 ім.І.Г.Ткаченка (директор Бойчук С.Я.) та загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№2 (директор Тарасюк О.В.), школа естетичного виховання (директор Гордійчук Н.В.), амбулаторія загальної практики сімейної медицини (гол.лікар Трохіна Т.Я.), аптека комунального підприємства „Района аптечна мережа” та аптека ЗАТ „Ліки Кіровоградщини”,дитячі дошкільні заклади "Сонечко” (завідуюча Доморацька В.М.) та "Світлячок” (завідуюча Скуйбіда Н.О.), районний Будинок культури (директор Ковальчук В.Г.), два поштових відділення, філія Ощадбанку України, вузол електрозв’язку. Більше ніж через 20 торгових точок приватні підприємці та районне споживче товариство здійснюють торговельне обслуговування населення.
Функцію управління розвитком територіальної громади села здійснюють органи місцевого самоврядування, якими є Богданівська сільська рада, її виконавчий комітет та сільський голова.
На даний час до складу керівництва сільської ради входять сільський голова Іващук А.О. та секретар сільської ради Назаренко Л.П.. Разом з ними 28 депутатів сільської ради та 11 членів виконавчого комітету здійснюють реалізацію на території власних повноважень органів місцевого самоврядування та повноважень, делегованих державою.
Найбільшим багатством Богданівки завжди були і залишаються люди, не байдужі до минулого, сьогодення і майбутнього рідного краю. Вони вирощують хліб, навчають і виховують дітей, лікують хворих, виробляють меблі, доглядають за лісом, зміцнюють обороноздатність країни, водять поїзди, розвивають науку, беруть активну участь у соціально-економічному і політичному житті країни. Гордістю Богданівки є Герой Соціалістичної Праці, заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук, директор Богданівської загальноосвітньої школи №1 з 1944 по 1979 роки Ткаченко Іван Гурович, його учень - Міністр освіти і науки України 2005-2007рр., Народний депутат України ІІ, ІІІ, ІV, V скликань,заслужений працівник освіти України, професор, кандидат педагогічних наук Ніколаєнко Станіслав Миколайович та багато інших наших земляків, які своїм життям, працею і досягненнями прославляють рідне село як в Україні, так і за її межами.
Станом на 01.01.2009року загальна кількість населення,яке проживає на території сільської ради,становить 4218 чол.Із низ:у Богданівці проживає 4136.,у Кучерівці-82 чол.