Главная » Статьи » Моя Богдановка

Ростислав (Бандурист)
6 червня 2010года сіло Богдановка (Знаменский район), відмічає ювілей - 100 років з дня своєї основи. Здавалося б, ну і що в цьому такого? Сіло собі, та і сіло, скільки таких по області. Але, упізнавши історію Богдановки, її сьогодення, ми для себе наново відкрили цей населений пункт який дасть фору не одному райцентру.
Тутешні герої 
Коли ми запитали у глави Знаменской РГА Анатолія Иващука, чим знаменита Богдановка, він, не замислюючись, відповів - своїми людьми. Так і є - тут упродовж багатьох десятиліть народжувалися, росли а потім прославляли свою малу Батьківщину безліч відомих громадських діячів - науки, культури, політики. 
Іван Гурович Ткаченко - заслужений учитель України, автор багатьох публікацій і батько такого напряму в педагогіці, як "трудове виховання" Герой Соцтруда, який був директором Богдановской школи з 1944 по 1979 рік і зробив її знаменитою на увесь Союз; Станіслав Николаенко - екс-міністр освіти, народний депутат 4 скликань, заслужений працівник утворення України, професор. Мама відомого соціаліста досі живе у Богдановке і чекає сина на свято села. 
Віктор Шевченко - ректор Академії проблем безпеки, оборони і правопорядку Російської Федерації, перший віце-президент Академії народів світу в Нью-Йорку дійсний член Російської академії природних наук, велика фігура у світі науки на пострадянському просторі. 
Микола Савицкий, проректор Придніпровської державної академії будівництва і архітектури, дійсний член профільної академії наук шановна у сфері архітектури людина, автор багатьох розробок і інновацій. 
А ще - Іван Гетьман, колишній ректор Тернопільського медичного інституту, стоматолог від Бога, Микола Курятенко, військовий комісар Кіровоградського обласного комісаріату, і багато інших усіх не перечитати. Хто зможе, обов'язково приїде на 100-річчя своєї малої Батьківщини - поспілкуватися, подивитися на рідні місця.
Історія 
Перші артефакти про життя поблизу від Чорного лісу йдуть за межі нашої ери. По знахідках археологів була навіть виділена специфічна чернолесская культура... Кого тільки не бачив цей Чорний ліс: і бояр Київської Русі, і відчайдушних козаків і іменитих російських дворян. На захід від таємничої гущавини протікала річечка - Богдановка. На її березі в червні 1786 року князь Потемкин-Таврический заснував однойменне село і заселив його селянами, купленими в Росії. Богдановкой була названа і залізнична станція, і нинішнє село, яке виникло в 1909 році в декількох кілометрах від дітища Потемкина. 
На початку XX століття, за свідченнями очевидців, тут були всього 2 вартівні лісників. А ось коли пішов інтенсивний розвиток залізничного сполучення, населений пункт наповнився людьми, робітниками станції Хировка. У дореволюційний час тут на 400 чоловік була одна школа в хаті деякого Гончарова, були нормальні присадибні ділянки... 
Після затвердження соціалістичного ладу, за історичними даними, село стало розростатися. Кількість дворів збільшилася, стала з'являтися какая-никакая інфраструктура, люди об'єднувалися в артілі, колгоспи, що розрослися в дуже пристойні господарства. Коли в село прийшли німці, то очевидці розповідають - місцевих вони не чіпали. Не тому, що жаліли, - вже дуже фашисти боялися накликати гнів партизан з Чорного лісу... 
Богдановка, на відміну від багатьох своїх "сусідів", пережила усе - відновлення народного господарства епохи генсеків, навіть складні 90-і. Зараз це село, що розвивається, позаздрити якому можуть багато районних центрів.
Тут усе своє 
За рахунок свого вигідного географічного положення - з одного боку Чорний ліс, відомий своєю неповторністю і загадковістю з іншої - безкрайні простори чорнозему і що проходить мимо залізничне полотно - Богдановка характеризується разноплановостью економіки. 
Насправді особливо нічим не видатний населений пункт - найбільший залізничний вузол всеукраїнського значення. Це розв'язка напрямів в усі кінці країни : звідси можна поїхати в південному напрямі - на Херсон, Миколаїв, Одесу, на схід - в Дніпропетровськ, Донецьк, в столицю. Із понад 4 тисяч населення на залізниці працює близько 2 тисяч чоловік немало, погодитеся? Вони мають стабільну роботу, отримують зарплату. Не кожне місто може таким коефіцієнтом зайнятості похвалитися. Ще на території Богдановского сільради є справжнісінький військовий арсенал, заснований відразу після відступу німців, в 1944 році. Зараз це 62-й арсенал, один з самих зразкових в Україні. 
Сільське господарство в селі представлене ТОВ "Знаменская агропромислова компанія", де люди задіяні на сезонні роботи. Без діла ніхто не сидить - якщо не в цьому те в двох інших господарствах працюють селяни або на власних паях, а також в Чернолесском лісгоспі і Богдановском лісництві. 
До речі, з лесничествами впритул пов'язана ще одна цікава характеристика цього населеного пункту. Тут, в селі живуть і працюють цілі династії справжніх віртуозів меблевої справи
Виявляється, дуже давно, в 1910 році, деякий промисловець Сруль Македонський організував у Богдановке лісопилку. Хорошу, прибуткову. Після вона була перейменована в Хировскую, а потім - в деревообробний комбінат. Підприємство процвітало як до війни, так і після. Невеликий приклад. У 1968 році це підприємство випустило продукції аж на 2 мільйони 195 тисяч рублів. Столи, етажерки, стільчики, буфети. Меблі "з Богдановки" прикрасили не одну квартиру радянських жителів. 
І усе б нічого, так нА тобі - перебудова. Комбінат розвалився його спробували безуспішно приватизовувати, раздерибанили, як вважається. Але класні фахівці-то залишилися. І зараз в кожній третій сім'ї працюють вони "на себе". Чи намагаються відродити спорожнілий комбінат. Ці майстри і є ще однією візитною карткою населеного пункту. Які чудеса вони випилюють з дерева, які гарнітури роблять! Багато хто спеціально приїжджає, щоб зробити собі ексклюзив на замовлення. А гості не можуть поїхати без купівлі виготовлених різьбярями сувенірів - від барилець для коньяку до медових діж! 
Життя у Богдановке вирує. Не повірите, люди з цього села не роз'їжджаються, а, навпаки, в нього приїжджають. Ось, наприклад одна сім'я в Кіровограді продала квартиру і купила у Богдановке будинок за 20 тисяч доларів з усіма зручностями: гарячою водою, вбудованою сантехнікою, садом, городом, до електрички 5 хвилин ходьби. Гроші, що залишилися від продажу квартири, віддали дітям і живуть собі розкошуючи. І таких випадків багато, особливо враховуючи кризу. Люди переїжджають "на землю" і з Кіровоградом зв'язків не втрачають: 40 хвилин - і вони вже в місті.
У самій Богдановке є 20 торгових точок - магазини приватних підприємців і потребкооперативов, 2 школи-одинадцятирічки з повністю укомплектованими класами, школа естетичного виховання, де учать музиці і малюванню, аптеки, амбулаторія загальної медицини Будинок культури, 3 дитячі садки. Говорять, що потрібно відкрити ще одну групу - батьки, бажаючі віддати дітей в садок, стоять в черзі... 
З розмахом 
Ювілей села керівники району вирішили приурочити до святкових днів Трійці. Що ж чекає богдановцев і гостей населеного пункту 6-7 червня? Усі заходи почнуться уранці в суботу виставкою дитячих робіт, фотографій і виробів різьбярів по дереву. В цей час навкруги шумітиме ярмарок і почнуться народні гуляння. Загальний настрій додасть духовий оркестр, який запросить усіх у Будинок культури на урочисті збори. Очікується приїзд високих гостей - відомих земляків, які пообіцяли викроїти час і заглянути на батьківщину, а також перших осіб області. 
Увечері перед ДК почнуться інші розваги - караоке, "козацька застава" з безкоштовними національними пригощаннями, танці під музику - як ретро, так і сучасну. А закінчиться цей святковий день шикарним фейєрверком. 
В неділю ж після традиційного на Трійцю відвідування церкви народ прийде на стадіон. Там проходитимуть фестиваль "Грай, гармонія"! і футбольний матч між ветеранами і нинішніми гравцями місцевої команди "Тристар Промінь" у кінці якого буде розіграна безпрограшна лотерея.

Категория: Моя Богдановка | Добавил: Fish (28 Апр 2011)
Просмотров: 1649 | Теги: Ростислав (Бандурист) | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории фото
Форма входа
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 94
В Богдановке
 
Облоко тегов
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0